قویترین آژیر دزدگیر

آژیر، یکی از مهم ترین تجهیزات در سیستم های اعلام هشدار و دزدگیر به شمار می رود و وظیفه تولید صدا و ایجاد هشدار را بر عهده دارد. آژیر بر اساس فاکتورهای مختلف ازجمله: نوع صدای تولیدی و محل نصب دارای انواع مختلفی است. اگر قصد خرید سیستم اعلام هشدار یا دزدگیر را دارید، آشنایی با انواع آژیر به شما در انتخاب مناسب کمک می کند. با کسب اطلاعات در مورد قویترین آژیر دزدگیر می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

آشنایی با آژیر دزدگیر و نحوه عملکرد آن

آژیر به عنوان قسمتی از یک دزدگیر، به پنل مرکزی سیستم اعلام هشدار متصل است. اطلاعات لازم جهت اعلام شرایط اضطراری از پنل مرکزی به قسمت آژیر ارسال می شود. به این ترتیب، تولید صدای هشدار بعد از تشخیص شرایط اضطراری توسط آژیر صورت می گیرد.

بیشتر بخوانید: عوامل موثر بر قیمت آژیر اعلام خطر

اعلام هشدار توسط آژیر دزدگیر به صورت تک صدا یا متناوب انجام می شود. ساختار آژیر را می توان به سه قسمت تقسیم کرد:

  • اسیلاتور
  • تقویت کننده
  • بلندگو

تولید فرکانس صدا به کمک اسیلاتور انجام می شود. تقویت کننده وظیفه تقویت فرکانس تولید شده را بر عهده دارد. در نهایت، صدای تولید شده با فرکانس مشخص توسط بلندگو در فضا پخش می شود. به این ترتیب، سیستم اعلام هشدار فعال می شود.

نحوه عملکرد آژیر دزدگیر
نحوه عملکرد آژیر دزدگیر

معرفی انواع آژیر مورد استفاده در سیستم های دزدگیر

انتخاب قویترین آژیر دزدگیر به منظور بهبود عملکرد سیستم های اعلام هشدار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به طور کلی، آژیر دزدگیر را می توان بر اساس نوع صدای تولیدی به سه دسته تقسیم کرد:

  • آژیر پیزو یا Piezo
  • آژیر سیرن یا Siren
  • بلندگو یا Speaker

هر یک از این آژیرها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند و برای استفاده در سیستم های خاص طراحی شده اند. به عنوان مثال، صدا در آژیر پیزو به صورت تک صدا تولید می شود. به همین دلیل، بلندی صدای این نوع آژیر نسبت به انواع دیگر کمتر است. اگر به دنبال خرید آژیر دزدگیر با صدای متناوب هستید، بلندگو یا اسپیکر را پیشنهاد می دهیم. این نوع آژیرها می توانند صدای متناوب بسیار بلندی تولید کنند.

بیشتر بخوانید: نکات مهم و عوامل موثر بر قیمت آژیر

آژیر سیرن را می توان قویترین آژیر دزدگیر از نوع تک صدا دانست. اگر به دنبال صدای بلند ولی تک صدا هستید، آژیر سیرن می تواند بهترین گزینه باشد. به این نکته توجه داشته باشید که بزرگی یا کوچکی آژیر هیچ ارتباطی با قدرت و توان صوتی آن ندارد.

به طور کلی، آژیرهای موجود در بازار توسط برندهای مختلفی تولید و عرضه می شوند. برخی از این برندها داخلی و برخی دیگر خارجی هستند. برند سیلیکون به عنوان یکی از بهترین تولیدکنندگان آژیر در جهان شناخته می شود. بهترین آژیر برند سیلیکون، 45 واتی است و بدنه ای به شکل شیپور دارد. به همین دلیل است که صدای بلندتری را در فضا ایجاد می کند.

انواع آژیر دزدگیر
انواع آژیر دزدگیر

چرا انتخاب قویترین آژیر دزدگیر اهمیت دارد؟

عملکرد سیستم اعلام هشدار و دزدگیر مبتنی بر آژیر است چراکه هشدار به کمک آژیر پخش می شود. به همین دلیل، انتخاب یک آژیر قوی و مناسب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

بیشتر بخوانید: بررسی عوامل موثر قیمت آژیر صنعتی

در انتخاب قویترین آژیر دزدگیر حتماً باید به نوع سیستم و خروجی دستگاه توجه کرد. به عبارت دیگر، توان و اندازه آژیر متناسب با سیستم دستگاه انتخاب می شود. در غیر اینصورت، برد اصلی دستگاه و قسمت های مرتبط با تولید صدا دچار مشکل می شوند و آسیب می بینند.

اهمیت انتخاب یک آژیر مناسب
اهمیت انتخاب یک آژیر مناسب

سخن پایانی

سیستم اعلام هشدار در شرایط اضطراری می تواند از حوادث ناگوار بسیار زیادی جلوگیری کند. بخش مهمی از سیستم اعلام هشدار را آژیر تشکیل می دهد. آژیرها دارای انواع مختلفی هستند. انتخاب بهترین گزینه باید بر اساس توان صوتی سیستم خروجی انجام شود. در غیر اینصورت، عملکرد سیستم اعلام هشدار با مشکل روبرو خواهد شد.

نصب قویترین آژیر دزدگیر به عنوان یک روش عالی برای دور نگه داشتن سارقین در نظر گرفته می شود. از مهم ترین مزایای این آژیرها می توان به قیمت مناسب و ایجاد سروصدای بلند اشاره کرد. برای خرید بهترین دزدگیر، آژیر و سیستم اعلام خطر می توانید به سایت فروشگاه پژواک سازان مراجعه کنید.

آیا تاکنون اقدام به نصب دزدگیر یا سیستم اعلام هشدار کرده اید؟ لطفاً تجربه خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 10 =